Dauguma jau kalba, kad nerūkanti mergina, tai kaip ir mėlynieji banginiai – nykstanti rūšis!

Vakar vyko renginys „Bėgam aplink Šilutė 2012“, kuriuo buvo norima paminėti Pasaulinę nerūkymo dieną.  Tarp visų bėgimo dalyvių merginų dalyvavo vos dvi. Neskaitant mažų mergaičių, kurios tikiuosi nežino dar  cigaretės skonio.

Tad iškyla klausimas, kur visos kitos merginos/moterys? Negi išsigando ilgos distancijos ir bijo, kad bėgant „iškris“ plaučiai, o gal nubėgus kilometrą ir nebeištvėrusios išsitraukusios cigaretę užrūkys miesto centre? Mielosios merginos/moterys, juk Jūs taip nemėgstat, kaip Jus vadina silpnąją lytimi, tai ko tądien neįrodėt savo pranašumo prieš vyrus finišuodamos pirmos? Geriau turbūt fotografuotis kažkur naujai Facebook`o profilio nuotraukai, ar gurkšnoti sidrą su draugėm prie Šyšos ir traukti tą „dūmą – gardumą“?

Šiaip nesmerkiu rūkančiųjų, man tiesiog gaila jų. Kažkada ir aš pirmąją cigaretę surūkiau nesuvokdama jos žalos mano organizmui ir, kad po kiekvienos cigaretės aš vis labiau ir labiau dariausi priklausoma nikotinui. Turiu prisipažinti, man dabar gaila ir pačios savęs, nes aš viena iš jūsų. Ir tiesa tokia – ir aš nebėgau aplink Šilutę…ir turbūt per Pasaulinę nerūkymo dieną  surūkiau dar daugiau cigarečių. Tuo tikrai nesididžiuoju…

Bandei mest rūkyt?

Rūkantieji, esat bandę nerūkyti? Pakentėti kelias dienas? Kokie tada būna aplinkui visi nemieli žmonės, jie nervina tave, o geriausiu draugu tampa šaldytuvas. Ir mintyse kartoji – geriau pavalgysiu, bet nerūkysiu. Vis norisi kramtyti kažką, kad tik nebėgtum į balkoną parūkyt arba nepultum skambint draugei ir kviesti į svečius. Nors realiai tu net nenori su ja bendrauti, bet ji rūkanti ir atsineš tą išsvajotąją cigaretę… Taip buvo man, bet gal kitiems ir paprasčiau, visi mes skirtingi….

Ar skaitėte knygą, „Lengvas būdas mesti rūkyti“? Aš skaičiau… jis man pradžioje padėjo, ten taip susuka galvą, kad perskaičius vos 20 puslapių pradedi kovoti su savim. Tu jau lyg ir nebenori rūkyti, bet knygoje rašoma, paskutinę cigaretę surūkysi tik perskaitęs visą knygą. Tai aš ją stengiausi perskaityt kuo greičiau, nes kiekvienas dūmas įtrauktas į MANO plaučius mane jau nervino ir su kiekvienu dūmu vis labiau nekęsdavau savęs. Na ir ką jūs galvojate? Įveikiau tą knyga, surūkiau vadinamą „paskutinę cigaretę savo gyvenime“ ir tapau nerūkančioji.

Šiaip patarčiau paskaityt tą knygą tiems, kurie nori pabandyti nerūkyt. Mano kai kuriem draugams ši knyga labai padėjo ir jie nerūko jau daugiau nei metus… šiaip kiekvienam nerūkančiam paspausčiau dešinę ir pasakyčiau, kad jie šaunuoliai!

Rūkymo žala

Viena mano draugė yra pasakius „rūkyt meta tik silpnavaliai, kurie neatlaiko užrašo ant pakelio“, arba „rūkyta mėsa laiko ilgiau“ na taip mes prisigalvojam įvairiausių pasiteisinimu, kad tik žmonės nesikabinėtų prie mūsų – rūkančiųjų

Jūs tikrai jau žinot, esat skaitę ar matę per televizorių, kokia žala daroma organizmui rūkant. Visko iš naujo nepasakosiu… Norėčiau paminėti kelis dalykus, kaip rūkymas kenkia grožiui. Išoriniam grožiui, kuris toks svarbus, ypač merginai. Visos moterys nori būti gražios. Aišku ne visoms tai pavyksta, ne visoms tai duota. Vienos, kai Dievas dalino grožį, turbūt stovėjo ne toje eilėje, gal eilėj prie didelės krūtinės, o gal prie gražių kojų, na bet mes dabar čia ne apie tai.

Tai va, tęsiu mintį apie grožį… rūkymas labai sendina odą, tai jei Jūs rūkote, Jūsų oda rūko kartu su Jumis. Jei nerūkytumėt, nebūtų oda pilka, blyški, neatsirastų raukšlių ant veido, nors Jūs dar sėdite mokyklos suole. Ir „špakliaus“ nereikėtų.

Žinot, kad rūkančios moterys atrodo vyresnės? Gal ir į nauda šešiolikmetei, kurios pagal metus neleidžia į klubą, bet pagal išvaizda duoda 20 ir daugiau… sėkmės – pasišok, pasidžiauk jaunyste. O kas senatvėj? Švęsit 40 metų jubiliejų, o visi sveikins su 50- tuoju. Kas baisiausia ir manęs tai laukia…

Šypsokis

Rūkančių žmonių nagai būna pageltę nuo artimo kontakto su degančia cigarete ir dažniau lūžinėja dėl bendros organizmo dehidratacijos. Labiau nušiurę plaukai. Pageltę dantys. Cigaretėse yra dervų, kurių dalis nugula ant dantų paviršiaus, įtakodamos jų gelsvą, o kartais net rudą spalvą…  ach, o mes vis taip svajojam apie baltą „holivudinę“ šypseną… rūkai? Pamiršk!

O ta smarvė iš burnos? Nemalonu bendraut su tokiu žmogumi? O tu suvoki, kad ir pats taip smirdi? Sakoma, kad bučiuotis su rūkančiu, tai tas pats, kas bučiuotis su pelenine. Tad savo vaikinui galit pasakyti, jei pasiilgsi mano bučinių lyžtelk peleninę. Nekaip skamba? Gal neberūkom?

Aš už tai, kad jaunimas suvoktų, kokią žalą darom sau, jau nuo pat pirmos cigaretės. Nerūkykit!

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *