Suprantama, kad laidotuvės nėra niekam nemalonus dalykas, tačiau taip gyvenime jau yra, kad dažniausiai anksčiau ar vėliau tenka patiems rūpintis ta tikro asmens atsisveikinimo ritualu. Jeigu dar iki šiol niekada neteko to daryti, visiškai natūralu, kad kyla labai daug klausimų – kas ir kaip.

Laidojimo namai dažniausiai padeda su dageliu jų susitvarkyti, taip pat, atsako į visus klausimus ir  teikia nemokamas rekomendacijas. Tai – labai padeda. Tačiau ir mes papildomai išskiriame kelis aspektus, kurie gali užtikrinti, kad išėjimo ritualui pavyks pasiruošti puikiai. Taip, kaip vertas velionis.

Svarbiausia – gėlės

Planuojant laidotuves dažniausiai nebemažai dėmesio yra skiriama gėlėms, kadangi būtent šio ritualo metu jos atlieka labai svarbų vaidmenį. Nors floristikos salonuose galima nusipirkti gėlių, kurios yra skirtos būtent laidotuvėms, tačiau išties, kiekvienas ritualo prižiūrėtojas gali pats pasakyti, kokios gėlės yra labiausiai pageidaujamos. Štai jaunam žmogui prašom vežti baltas rožes, taip pat – rausvas gėlės, kadangi jos kuria gana jautrią atmosferą, kurios ir yra prašoma šio jautraus susitikimo metu.

Religiniai atributai

Taip pat laidojimo namai dažniausiai pasirūpina ir religiniais atributais, kurie šiais laikais reikalingi vis dažniau. Svarbiausia yra atsiminti, kad laidojimo žmogaus poreikiais yra patys svarbiausia. Tai reiškia, kad jeigu jis nebuvo tikintis – tokiu atveju siūlome vengti tokių akcentų, kurie jam nėra priimtini. Blogai rengti ritualus tam tikra tematika tik todėl, kad taip atrodo visuomenėje labiausiai priimta ir tinkama.

Tinkama muzika

Jeigu anksčiau per laidotuves dažniausiai buvo giedamos giesmės, tai šiuo metu požiūris į ritualą yra visiškai pakitęs, kadangi žmonės vis dažniau norisi jaukesnės ir ne tokios graudžios atmosferos. Tam puikiai tinka instrumentalinė muzika, taip pat, solistas, kuris gali suteikti atmosferai kur kas daugiau lengvumo. Visada reikia įvertinti mirusiojo pageidavimus. Jeigu jis konkrečiai nepasakė, kokia muzika turi groti, tokiu atveju siūlome bandyti parinkti tai, kas Jūsų nuomone, jam būtų patikę.

Vaišinimas

Lietuvoje yra gana įprasta laidotuvių metu vaišinti žmones, kurie atvyko atsisveikinti su velioniu. Pateikti ne tik gedulingus pietus, tačiau taip pat ir užkandžius, kurie tinka pasisėdėjimo metu. Kadangi vis daugiau žmonių nori, kad laidojimo namai nebūtų labai slaugūs, kad aplinka būtų pozityvesnė – siūlome ir Jums taip daryti. Papildomi pokalbiai – labai pakels nuotaiką ir paskatina apie velionį galvoti tik pačius geriausius dalykus.

Šventikas

Ar reikalingas šventikas? Vėlgi, tai dažniausiai artimųjų pasirinkimas ir viskas turi būti daroma įvertinus tai, kaip velioniui būtų labiausiai patikę. Šiais laikais šventikas tikrai nebėra būtinas, vis daugiau žmonių nusprendžia, kad apeigos gali būti ir be jo. Svarbiausia, kad būtų žmogus, kuris laiku ir vietoje pasakytų pačius svarbiausius dalykus, kuriuos tuo metu reikia pasakyti.

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *