Žinios1.lt - Šilutės krašto žinios
gruodžio 1 d., antradienis

Dalintis Facebook'eMiela dovana literatūrinio žodžio puoselėtojams

2012-10-15 08:12:51, Saulė Saulėnaitė
Miela dovana literatūrinio žodžio puoselėtojams.
Miela dovana literatūrinio žodžio puoselėtojams.


Literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ šventei-konkursui įpusėjus vakar, spalio 11 d., 17.30 val., Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, konferencijų salėje, lankytojų ir svečių laukė nuostabi dovana – žodžio ir muzikos improvizacijos „Man meilė bus galia išlikti“. 
 
Elegantiškoje žvakių šviesoje kiekvienas atėjusysis vėl iš naujo galėjo „prisiliesti“ prie J. Vaičiūnaitės kūrybos, magiškų žodžių, atviros širdies, išlietos eilėse. „Man meilė bus galia išlikti“ - tai ne tik literatūrinio vakaro pavadinimas, bet ir prasmingi bei gilūs žodžiai iš vieno gražiausių poetės J. Vaičiūnaitės darbų – septynių eilėraščių ciklo „Kanonas Barborai Radvilaitei“ baigiamojo eilėraščio – suprantama, pagrindinio siužeto personažo Barboros monologo, kuris skamba taip: 
 
Aš būsiu ne pageltęs pergamentas. Aš nesensiu. 
Man meilė bus galia išlikti, kaip poetui eilės. 
 
Aktorė Gražina Urbonaitė meniškomis skaitymų improvizacijomis priminė visiems susirinkusiesiems jau klasike tapusią lietuvių rašytoją ir poetę Juditą Vaičiūnaitę, jos autobiografiją, kūrybos ištraukas. Literatūrinio žodžio puoselėtojai ir mylėtojai galėjo puikiai praleisti laiką. Skaitymų pertraukas subtiliai užpildė violončelininkės Ramutės Kalnėnaitės atliekami muzikos kūriniai.

Kūrėjai dalinosi įspūdžiais su mažaisiais knygų mylėtojais
 
Tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ proga spalio 12 d., 10 val., Šilutės Žibų pradinėje mokykloje vyko renginys „Žodžiai karuselėje vaikams“ su knyga mažiesiems knygmyliams, dalyvaujant rašytojams Sigitui Poškui, Giedrei Bulotaitei-Jurkūnienei bei jauniesiems mūsų miesto literatams – Lukui Arlauskui, Deivinai Jašinauskaitei ir Alinai Beresnevičiūtei. 
 
Svečius pasitiko miela jauki mokykla. Pirmoji ryto pokalbiuose prabilo Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė, kuri ne taip seniai pradėjo kurti vaikams, bet jos kūryba alsuoja ypatinga šiluma gamtai, viskam, kas gyva. Nedrąsiai, bet su meile savo pirmuosius žingsnius pristatė ir jaunieji Šilutės kūrėjai: gimnazistės A. Beresnevičiūtės eilėse atsispindėjo jaunatviškos svajonės ir pirmosios meilės nostalgija, Deivina Jašinauskaitė mielai su klausytojais pasidalino savo pirmaisiais kūrybiniais įspūdžiais, o Lukas Arlauskas, jau ne vieno konkurso nominantas, lankantis septintą klasę ir padedamas savo lietuvių kalbos mokytojos Dalios Agintienės, nuoširdžiai pasidžiaugė sparčiais savo kūrybos žingsniais. Ypatingai gražūs buvo Luko palinkėjimai kiekvienam vaikui - pagauti savo kūrybos paukštę, nes reikia tiek nedaug: trupučio pastangų ir didelio noro. 
 
Na, o pabaigai rašytojas Sigitas Poškus pripildė klasę vaikų juoko ir klegesio. Toks atgarsis buvo jam skaitant savo eiles ir pasakojimus.
 
Po to netilo vaikų klausimai klausimėliai... Viskas įdomu mažiesiems klausytojams – kas skatina jaunuosius rašytojus kurti, iš kur semiasi idėjų, kaip jiems sekasi mokykloje ir t. t. Daugiausiai klausimų sulaukė rašytojas Sigitas Poškus, turbūt todėl, kad atsakinėjo linksmiausiai.
 
 
 
 

Griežtai draudžiama "Žinios1" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

Komentarai

Dėmesio! Jūs skaitote komentarų skiltį. Komentarus rašo Žinios1 skaitytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami. Komentarų turinys neatspindi Žinios1 redakcijos nuomonės. Redakcija už komentarų turinį neatsako.
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!

Automobilių skelbimai

Naujienų prenumerata

Norite gauti mūsų naujienlaiškį su aktualiausiomis Šilutės krašto naujienomis?

Sveikinimai, padėkos, užuojautos

Orai Šilutėje

Orai Šilutėje

Valiutų skaičiuoklė

Atnaujinama

Apklausa

Ar pritariate, kad 2015 m. Laisvės premija turėtų būti skirta V. Landsbergiui?
Pritariu
Nepritariu
Yra vertesnių kandidatų
Neturiu nuomonės

Mes Facebook'e