Norėčiau pakalbėti apie Šilutės miesto viziją. Visai neseniai Premjeras Algirdas Butkevičius žarstė skambias frazes, kad reikia sulaikyti žmones provincijoje, kad nebėgtų jie į didmiestį ar dar kur toliau. Žinoma, man pirmas klausimas iškilo, o ką Šilutė gali pasiūlyti žmogui, kad sulaikytų jį čia pasilikti?

Pradėsiu nuo ugdymo įstaigų. Mokyklos. Nežinau, kaip yra visose, tik šiek tiek matau, kas vyksta vienoje. Dažnai patikrinu vaiko namų darbus, kontrolinius ir šiaip domiuosi, ko mokina mokykloje. Vienareikšmiškai – totalus nusivylimas. Amžinai mokytojų paliktos klaidos, vertinimas – neadekvatus žinioms (nors gal ir džiaugtis turėčiau – gerai įvertina). Galvoju, gal mokytojai bijo būti teisingi? Neduok dieve, tada užkliūsi valdžiai ar dar kam dėl blogesnių rezultatų… Geriau dėl šventos ramybės tegu viskas ir teka pasroviui.

Yra kaip yra. Dabar įsivaizduokime, kad jau baigėme mokyklą. Žinoma, jei dar jūsų nepasodino už narkotikų prekybą, vagystes ar kitus dalykus. Šiandien tai būtų visai nenuostabu.

Neįdomu jauniems čia, Šilutėje, ir aš juos suprantu. Nelabai yra kur savo jaunatviškos energijos išlieti, išskyrus vienas kitam galvas daužyti kiemuose. Nėra jokios veiksmų strategijos, jokio plano. Visos iniciatyvos atsitrenkia į sieną. Todėl kiekvienais metais dar prieš rugsėjo 1-ąją pilni autobusai gražių, jaunų žmonių, važiuoja Klaipėdos, Kauno, Vilniaus link, arba dar toliau.

O gal A. Butkevičius armijai ar policijai lieps uždaryt kelius ir neišleisti? Žinių troškimo iš žmogaus neatimsi, nebent jas bus atėmęs per anksti pradėtas vartoti alkoholis, narkotikai…

Kokį tęstinumą po mokyklos gali pasiūlyti Šilutė? Studijuoti viešbučio darbuotojo, niekam nereikalingų spec. padėjėjų specialybes?

Peršasi išvada, kad Šilutės rūmuose sėdintieji ir finansuojantieji sau tarnus apsimokina. Kam jungiklį pakeisti, kam lovą pakloti, kam valgyti padaryti… Bet tokių dalykų juk ir pats gyvenimas išmoko.

Neatsities joks miestas, kai auginami ir ugdomi bus tik patarnaujantys žmonės. Bet kokio progreso variklis yra kūrybiškumas. Turbūt sutiksite, kad viena iš pagrindinių Šilutės pramonės šakų yra baldai. Kodėl nepadaryti miesto Lietuvos baldų centru? Ir ne tik gamybos mastu, o plačiau. Kodėl nepradėjus ruošti baldų dizainerių ar ko panašaus? Jau tuomet tikrai bent keli jauni, kūrybingi žmonės liktų savame mieste. Būtų organizuojamos parodos ir panašiai.

Kiek žinau, jau yra sukurtos Šilutės strateginio plėtros plano darbo grupės. Labai įdomu pasidarė, kai pamačiau darbo grupei atstovaujančių asmenų pavardes… Kiek toji strategija, ypač ekonomikos srityje, bus kuriama Šilutės gyventojams ar tai grupei atstovaujamoms įmonėms?

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *