Sodininkystė yra įaugusi į kiekvieno lietuvio kraują. Vargu ar yra daug Lietuvoje šeimų, kurios neturėtų savo sodo. Daug šeimų dar turi sąryšį su kaimu, todėl ką jau kalbėti apie sodą. Sunku įsivaizduoti lietuvį, kuris neužsiaugina sau daržovių ar vaisių šaltesniam metų laikui. Visi savo rūsiuose turime raugintų agurkų, kopūstų, maišą bulvių, įvairių uogienių ir dar šio bei to. O tai – vienu ar kitu keliu atkeliauja iš mūsų sodo, t.y. yra mūsų pačių užauginta.

Atėjus pavasariui mes kaip bitutės pradedame rūpintis savo sodo. Ruošiame žemę, ruošiame pasėlius, sėklas, lysves… Pradedame ruošti ir šiltnamius, kur sodinsime pomidorus ir dar šį bei aną. Apie tai turbūt visi viską žino, ką tik reikia žinoti. Pomidorų ir kitų jau lietuviškais tapusių daržovių, vaisių ir uogų auginimas jau yra įaugęs į mūsų kraują ir tos žinios labai lengvai perduodamos iš lūpų į lūpas. Sodininkui net nebereikia nieko nei atsiklausti, nei perskaityti: pasisodinti savo mėgstamų pomidorų, braškių, agurkų ar bulvių – niekų darbas.

Na mes apie tai ir nerašysime. Šilutės rajono žmonėms vargu ar tokia informacija būtų labai aktuali ir naudinga. Bet parašysime apie kažką įdomesnio: egzotiškų vaisių sodinimą.

Aktinidijos. Kas tokios?!

Tarp tokių į galvą ateina vis labiau populiarėjančios Lietuvoje aktinidijos. Dėl savo vitaminų gausos ir ypatingo skonio, kuris sužavi kiekvieną, aktinidijos auga savo populiarumu. Bet nebūdamos tokios žinomos kaip obuoliai ar kriaušės, aktinidijos jas norinčiam auginti sodininkui gali sukelti problemų. Reikia žinoti, kaip sodinti aktinidijas, kokie yra aktinidijų auginimo ypatumai ir bruožai, kaip jas prižiūrėti ir t.t.

Šios informacijos rasti nėra lengva, nes kaip ir rašėme, tai nėra standartinis pasirinkimas sodininkui.

Bet aktinidijų sodinimas ir auginimas – jokia mįslė. Jas reikia sodinti apie 2 metrus viena nuo kitos įleidžiant šaknis į iškastą duobę. Tuomet – apmulčiuokite šaknis durpėmis ir viskas! Jūsų aktinidijų vaiskrūmis – paruoštas auginimui.

Tuomet belieka tipinė priežiūra: genėjimas ir formavimas. Aktinidijų genėjimas yra svarbiausias, todėl reikėtų įsidėmėti kada geriausią tą daryti: birželio mėnesį.

Vynuogių auginimas – Ispanija Šilutės sode

Vynuogės turbūt mums siejasi su šiltaisiais Europos kraštais – Ispanija ar Italija. Mes puikiai žinome, kad būtent Ispanija yra didžiausia vyno gamintoja ir mes visi mylime ispaniškus vynus.

Vynuogių sodinimas

Vynuogė neturėtų būti toks išskirtinis ir neprieinamas vaisius/uoga. Dabar augančias vynuoges galima matyti ne tik eiliniame lietuviškame sode, bet ir tiesiog augant prie namo. Tai – palanki vieta augti tokiam vijokliniam augalui, kuris duoda skanius vaisius.

Vynuogių sodinimas – pakankamai paprastas, o priežiūra ir auginimas – irgi nesudėtingi. Jums reikėtų pasirinkti sodinimui tinkamą vietą ir būtinai pradėti sodinimą dar pavasario pradžioje – dabar pats metas kibti į darbus!

Pasodinkite vynuoges saulėtoje vietoje, kad augalas galėtų gerai augti, o vaisiai būtų gausūs ir saldūs. Taip pat nepamirškite parengti joms palaikomąjį stovą ar panašią pagalbą, kad jos galėtų augti aukščiau ir kėrotis.

O vynuogių auginimas – labai paprastas. Tiesiog genėkite vynuoges taip, kad jos ir jų vaisiai gautų kuo daugiau saulės spindulių.

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *